Projektowanie wibroizolacji i wibroizolacja maszyn DEMAR

Wibroizolacja maszyn jest niezbędna, jeśli zależy nam na skutecznej ochronie przed drganiami i hałasem. To ważne, ponieważ brak odpowiednich zabezpieczeń pogarsza warunki pracy. Mowa tu zarówno o kondycji pracowników, jak i funkcjonowaniu samych urządzeń, szczególnie tych o dużej precyzji działania. Wiadomo również, że nadmierne drgania są szkodliwe dla budynków i powodują ich przyspieszone zużycie. Projektowanie wibroizolacji musi być jednak przeprowadzone z dbałością o najmniejsze detale. Chodzi np. o uwzględnienie szeregu czynników technicznych, które będą się od siebie różnić w zależności od branży i profilu firmy. W DEMAR potrafimy to zrobić w sposób w pełni rzetelny i profesjonalny.

L.p.ZakładUrządzenieTyp i liczba elementów
1Zakłady Urządzeń Okrętowych „Bomet”Młot matrycowy MPM 2000sprężynowo-lepkościowe
6 szt
2Zakłady Urządzeń Chemicznych i Aparatury Przemysłowej „Chemar” SAMłot MPM 3150 z napędem Lascosprężynowo-lepkościowe
4 szt
3Zakłady Urządzeń Okrętowych „Bomet”Młot matrycowy MPM 3000sprężynowo-lepkościowe
10 szt
4Zakłady Urządzeń Okrętowych „Bomet”Młot matrycowy MPM 3150sprężynowo-lepkościowe
4 szt
5„Metal-Pras” Przedsiębiorstwo Produkcyjne P. Maćkowiak2 prasy mimośrodowesprężynowo-lepkościowe
2 x 4 szt
6Zakłady Urządzeń Okrętowych „Bomet”Młot MPM 3150 na fundamencie po prasie LZKsprężynowo-lepkościowe
4 szt
7„Millano” Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-UsługoweKonsze do mieszania masy czekoladowejstalowo-gumowe
3 x 10 szt
8Volkswagen Poznań – LakierniaElastyczne podpory komina wentylacyjnegosprężynowe 4 x 3 szt
9Fabryka Wyrobów Metalowych Sp. z o.o.Młot matrycowy MPM 3000sprężynowo-lepkościowe
10Kuźnia JAWOR S.A.Młot matrycowy MPM 10000 Bsprężynowo-lepkościowe
11WSK „PZL-Rzeszów” S.A.Młot matrycowy MPM 3000sprężynowo-lepkościowe
12PRO-MAR S.A.Młot kucia swobodnego M1350gumowe 4 x 40 szt
13HSW – Kuźnia Stalowa Wola Sp. z o.o.Młot matrycowy MPM 31500 Bsprężynowo-lepkościowe
21 szt
14Przedsiębiorstwo Utylizacji Odpadów Sp. z o.oAgregaty prądotwórczegumowe 5 x 8 szt
15PERFEXIM Ltd. Sp. z o.o.Prasa HSP-DS 630-1700x1200sprężynowo-lepkościowe
16ForgeX Sp. z o.o.Młot matrycowy MPM 5000sprężynowo-lepkościowe
12 szt

Podstawy wibroizolacji maszyn

Kwestie odpowiedniej wibroizolacji maszyn dotyczą nie tylko nowo instalowanych urządzeń, ale także tych funkcjonujących w firmie od dłuższego czasu. W pierwszym przypadku dbamy o odpowiednie przygotowanie miejsca pod nowy sprzęt. W drugiej opcji proponujemy klientom modernizację konstrukcji już istniejących, które mogły ulec uszkodzeniu w trakcie eksploatacji. W przypadku maszyn i urządzeń jako wibroizolacja mogą być wykorzystane różne materiały, np. stalowe sprężyny, guma, korek czy inne. Wibroizolatory mogą mieć bardzo zróżnicowany kształt. Wiele zależy od tego, czy dana maszyna jest przystosowana do bezpośredniego montażu na wibroizolatorach. W DEMAR mamy niezbędną wiedzę w tym zakresie, dlatego naszym klientom zapewniamy nie tylko wykonanie projektu, ale też profesjonalne doradztwo.

Mamy bogate doświadczenie w projektowaniu wibroizolacji

Projektowanie wibroizolacji należy do naszych specjalności i zajmuje szczególne miejsce w katalogu dostępnych usług. Posiadamy wibroizolatory własnej produkcji. Baza każdego projektu jest podobna, ale zawsze różni się on indywidualnie dobieranymi parametrami. W ich precyzyjnym zdefiniowaniu pomaga nam specjalistyczny program. Dzięki temu możemy pochwalić się całym pakietem realizacji np. pod młoty matrycowe od MPM 1000 do nawet MPM 31500B. Jesteśmy gotowi do zleceń o różnym charakterze, ponieważ oferujemy wibroizolatory: sprężynowe, sprężynowo-lepkościowe, stalowo-gumowe i gumowe. W ten sposób zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt zamówień dla firm z całego kraju. Dotyczyły one m.in. wibroizolacji maszyn pod młoty, prasy, wentylatory itp.